Kedy je potrebný implantát

Najčastejšie problémy pacientov / Kedy uvažovať o zubnom implantáte? / 4 problémy pri ktorých by ste mali zvažovať implantát

Máte akýsi neurčitý pocit, že sa s vašimi zubami deje niečo, čo by sa rozhodne diať nemalo? Chodíte k zubárovi ako na bežiacom páse s tým istým problémom bez zjavného výsledku? Trápi vás parodontitída a návštevu dentistu donekonečna odkladáte, lebo to ešte zatiaľ nie je také zlé? ´Však sú to len zuby, čo by sa také mohlo stať´ – hovoríte si. Keď však váš malý problém nebudete ihneď riešiť, môže sa z neho stať časom problém ohrozujúci váš vlastný život.

Ešte predtým, ako sa rozhodnete nadobro skoncovať s boľavým zubom a necháte si ho spontánne vytrhnúť, príďte k nám na bezplatnú konzultáciu, ktorú robia všetky naše partnerské ambulancie. Verte, stojí nám to za to, keďže cez telefón sa to vyriešiť nedá. Možností je totiž celá kopa. Len si predstavte 32 zubov, 32 možných kazov či 32 rôznych štádií parodontitídy.

V ktorých situáciách by ste mali uvažovať o implantáte?

 • Keď vám chýba zub, skupina zubov či všetky zuby.

  Keď vám chýba zub, skupina zubov či všetky zuby.

  V ideálnom prípade už viete, že váš zub následkom zubného kazu či pre paradontitídu nemá dlhú životnosť. Problémom je to, že najčastejšia indikácia je paradontóza.  Dve tretiny ľudí o tejto diagnóze ani netuší a zistia to až vtedy, keď už takmer vypľúvajú zuby.

 • Parodontitída, ktorá sa napriek všetkej snahe lekára a pacienta nedá zastaviť a naďalej poškodzuje okolitú kosť a zárove...

  Parodontitída, ktorá sa napriek všetkej snahe lekára a pacienta nedá zastaviť a naďalej poškodzuje okolitú kosť a zároveň celý organizmus.

  Zápal v organizme, či už následkom parodontitídy, alebo mŕtvych, zle ošetrených, zubov môže spôsobovať cukrovku, poruchy imunity, infarkty, cievne príhody, neschopnosť otehotnieť a u tehotných žien poškodzovanie plodu s následkom nízkej pôrodnej hmotnosti.

  Lokálne chronický zápal, o ktorom vôbec nemusíte vedieť, nakoľko nespôsobuje nijakú bolesť, mimoriadne závažným spôsobom deštruuje podporné tkanivá ako sú kosti a ďasná v širokom okolí zubov. Výsledkom sú, okrem vážneho nebezpečenstva pre makroorganizmus, častokrát nerekonštruovateľné či nesmierne ťažko rekonštruovateľné veľké defekty týchto tkanív. A keď sa stav chrupu dostane až sem, bude vás to stáť príliš veľa času a peňazí.

  V extrémnom prípade sa nemusia dať zaviesť bežné implantáty. V lepšom prípade sú pre ich zavedenie nutné zložité a náročné predimplantačné zákroky s cieľom navýšiť stratenú kosť a ďasná. Pravdepodobne nebudú držať ani vyberateľné protézy. Z pacienta sa tak stáva invalidný bezzubý pacient, alebo pacient s vážnou poruchou funkcie a estetiky, čo môže mimoriadne znižovať kvalitu života a celkové zdravie. To veru nie je lákavá vízia. Nechceme vás príliš strašiť, ale pri akomkoľvek podozrení na zákernú parodontitídu kontaktuje našu partnerskú ambulanciu a objednajte sa na konzultáciu zdarma. 

 • Keď vám už vytrhli zub a chcú vám zbrúsiť aj zdravé zuby.

  Keď vám už vytrhli zub a chcú vám zbrúsiť aj zdravé zuby.

  No vy si ich nechcete nechať obrúsiť, radi by ste len nahradili chýbajúci zub či skupinu zubov.

  Ak sa totiž nahrádza vytrhnutý zub spôsobom, že sa obrúsia okolité zuby, týmto zákrokom vám ich nenávratne poškodia. Na rozdiel od mostíka upevneného na zbrúsených zuboch sa zuby nahradené pomocou implantátu mimoriadne podobajú na prirodzený stav. Naopak, pri náhrade bez použitia implantátov sa taký prirodzený stav nedosiahne nikdy. Lebo mostík na vlastných zuboch nesedí tak prirodzene ako zub nahradený na implantátom.

 • Deštrukcia korunky zubu následkom zubného kazu, ktorá nie je z odborného hľadiska rekonštruovateľná natoľko, aby zub vyd...

  Deštrukcia korunky zubu následkom zubného kazu, ktorá nie je z odborného hľadiska rekonštruovateľná natoľko, aby zub vydržal dostatočne dlho.

  Cieľom je vykonať ošetrenia tak, aby sa zabezpečila jeho dlhodobá funkčný a estetická stabilita. Ak sa tak nespraví, je veľké riziko, že ďalšie komplikácie vytvoria opäť ďalší zápal a deštrukciu kosti a ďasien, ako aj opätovné poškodzovanie celkového organizmu.

Možno ste boli u dentistu niekoľkokrát a on sa márne pokúšal zachrániť niečo, čo už nie je zachrániteľné. Takéto zuby je potrebné vytiahnuť a nahradiť implantátmi, aby boli dlhodobo stabilnejšie. Týka sa to aj toho kúska zubu, ktorý si stále šetríte v ústach. Keď ste v priebehu krátkeho času boli s tým istým problémom u zubára trikrát a stále neprichádza k úľave, znamená to, že sa mu nedarí. Môžete vymeniť vášho zubára alebo radšej prísť rovno na konzultáciu k implantológovi. Nemusíte sa báť, žiaden z našich partnerských dentistov netrhá zuby, ktoré sa dajú zachrániť. Implantológa volá až keď už skutočne vyčerpá všetky možnosti.

A keby ste mali po vložení implantátu u nás komplikácie, garantujeme, že sa o vás bezplatne postaráme.